Naistekonverents 3. mai 2008

Maikuu esimesel laupäeval, 3.05.2008, toimus Tallinnas EKNK Toompea Keskuses Naistekonverents. Konverentsile olid oodatud kõik need naised, keda huvitas tasakaalu leidmine nii oma vaimulikus elus kui välimuses.

Konverentsile saabujaid tervitasid ustel šikid mehed, kes olid vabatahtlikult tulnud EKNK Tallinna Nelipühi Kogudusest, et kaasa aidata konverentsi päeva õnnestumisele. Samuti võis neid näha registreerimislaudade taga ning hiljem lõunalauas naisi teenindamas.

Konverents algas ülistusega, mida juhatas Mai Unt EKNK Tallinna kogudusest. Avasõnad lausus Maire Lilleorg (vasakul fotol) ning konverentsil osalejaid oli tulnud tervitama ka EKNK piiskop ja Tallinna koguduse vanempastor Ago Lilleorg (paremal fotol).

Maire LilleorgAgo Lilleorg

Heli MetsalaEsimese ettekande tegi Valgusetee koguduse pastori abikaasa Heli Metsala (fotol vasakul) teemal tasakaalu leidmine suhtes: Jumal-perekond-töö-kogudus. Käsitletud teema kokkuvõtteks võisid kuulajad tõdeda, et igale asjale on määratud oma aeg.

Kristina HerodesRiietumiseks häid nõuandeid jagas Tallinna Kaubamaja loovjuht Kristina Herodes (fotol). Tema ettekande moto oli – jää iseendaks.

Oriflame nahahooldustooteid tutvustasid Merike Karu ja Marit Kaev (fotol). Väga huvitatud olid naised oma näonaha personaalsest testimisest ning huviga jälgiti ka kosmeetiku tehtavat näidismeiki.

Päeva lõpuks jagati naised kaheks – need, kes abielus ja need kes polnud abielus. Abielunaistele abielu romantilisuse ja värskuse säilitamiseks jagas häid ideid ja nippe koguduse Vineyard Talinn pastori abikaasa Mai Zayas (fotol).

Vallalisuse sasipuntras aitasid selgust tuua EKNK Tallinna Koguduse pastorite abikaasad Maire Lilleorg (fotol vasakul) ja Marge Lilleorg (fotol paremal).

Kokkuvõtteks võib tõdeda, et Naistekonverents õnnestus. Kõik naised võisid tunda end tõeliste prouade ja preilidena ning minna koju teadmisega, et oluline on kõik – nii vaim, hing kui ihu.

Suur tänu Naistekonverentsi korraldajatele! See oli tõesti tänuväärne üritus, jäin väga rahule. Tore oli näha, et kohale oli tulnud nii palju naisi eri paigust ja et mehed olid need, kes teenisid. Oli võimalus tunda ennast tõelise kuningannana, tõeliselt olulise ja oodatuna.

Loengutest meeldisid mulle kõige rohkem Heli Metsala ja Mai Zayas’e mõtisklused tasakaalust elus ja romantikast abielus.
Sain kinnitust ja julgustust, aga ka uusi ja huvitavaid ideid oma abielu jaoks. Kaalu alandamise teema mind ei puudutanud, aga isegi sealt haarasin kaasa mõned mõtted tervislikuks toitumiseks.
Meeldis, et oli võimalus ka praktiliselt midagi teha – naha test, näidismeik, kehamassi indeksi ja rasvasisalduse mõõtmine. Meeldis ka see, et kõige selle sees anti au ja tänu Jumalale.

Piret Ambos

Loe ka Piret Ambose mõtteteri.