Kursused

Abielu ettevalmistuskursus


Mis on abielu ettevalmistuskursus?

"Abielu ettevalmistuskursus" kujutab viiest õppesessioonist koosnevat kursust, mis on loodud selleks, et aidata teil rajada tugev alus kestvale abielule. Kursus arendati välja 1985 aastal Nick ja Sila Lee poolt Inglismaal (http://www.themarriagecourses.org/try/the-marriage-preparation-course). Kursusel käistletakse:
- Tunnete väljendamist ja kuulamise õppimist
- Pühendumise olulisust
- Üksteise erinevuste mõistmist ja tunnustamist
- Konfliktide lahendamist
- Koos aja veetmist
- Pere tausta mõju mõistmist
- Eesmärkidest ja väärtustest rääkimist
- Armastuse elavana hoidmist ja rahuldava seksuaalsuhte loomist

Kellele see kursus on mõeldud?

Kursus on mõeldud kõigile kihlunud paaridele, ja neile, kes mõtlevad abiellumise peale. Samuti on see mõeldud paaridele kus üks või mõlemad on olnud eelnevalt abielus.

Kursus on üles ehitatud kristlikel põhimõtetel, kuid kujundatud kõigile paaridele, sõltumata sellest kas neil on kiriku taust või mitte. Selleks, et kursusel osaleda, ei pea abielluma kirikus. 

Mida oodata kursuselt?

Kursust viib läbi üks abielu paar, kes istub eraldi lauas osalejate lähedal. Kursusel ei toimu grupiarutelu, vaid iga osalejapaar istub eraldi lauas privaatselt, ega pea midagi oma suhtest teistele paaridele rääkima. 

Iga sessioon koosneb ühisest õhtusöögist, praktilisest loenguosast ning arutelu ajast sinu ja su partneriga. Taustamuusika tagab teie vestluse privaatsuse. 

Vaata kuidas Matt ja Joey jagavad seda mida nad kursuselt õppisid:

Kursust korraldab EKNK Toompea kogudus ja rahaliselt toetab EKN (Eesti Kirikute Nõukogu) 

Registreerimine allolevas vormis: