Jaana Kupp Indoneesias

Jaana IndoneesiasJaana Kupp EKNK Tallinna kogudusest koos Rootsi New Life Church´i noortega käis Indoneesias (28.06-24.07.2010), mis on maailma suurim islamiriik. Indoneesia 225 miljonist elanikust ca 85% on moslemid.

KDM – TÄNAVALASTE KASVATUS-HARIDUSKESKUS ehk LASTEKODU. Viibisime seal kuus päeva, aidates kaasa erinevates igapäeva tegevustes (koristamine, söögitegemine, laste õpetamine) kuid me ei tohtinud rääkida ega ka laulda Jumalast. Kasvatajaid oli nii moslemeid kui ka kristlasi. Vaatamata keelule jõudsid siiski mitmed vestlused välja Jumalani ja ka viimasel päeval kristlasest kasvataja lõpetas koosviibimise ühise palvega.
Käepaelte punumineÕpetasime lastele Eesti ja Rootsi värvides käepaelte punumist, tantsimist, inglise-ja hispaania keelt ja lisaks sellele oli lastel võimalus teha pärlitest ehteid, joonistada, meisterdada ja õppida kitarri mängima.

IndoneesiaKohalikus kristlikus koolis töötab eestlane, Egon Sarv, kellega koos käisime kooli väljasõitudel vanglasse ja vaestesse äärelinnadesse.

Vanglas toimus teenistus, kuhu võisid tulla kõik soovijad. Jagati tunnistusi, näidati paari võimsa sõnumiga filmi ja palvetati vangide eest, kellest enamus nuttis.
Indoneesia
Äärelinn. Järgmisel päeval külastasime raudtee äärde ehitatud onnide linnakut, kust ei puudunud ka kogudus. Seal tegelesime lastega, tunnistasime oma elust ja jagasime neile maiustusi.
Teine grupp külastas surnuaeda, mis oli täis ehitatud onne ja, kus haudadel elasid inimesed koos loomadega. Lastele jagati kingitusi ja koolitarbeid.
Jaana: „Julgen öelda, et see oli üks õnnistatud ja Jumala juhtimist täis reis, kus ka mina isiklikult läksin läbi erinevatest katsumustest ning olukordadest. See oli aeg, kus ma õppisin Jumalat usaldama igas elu valdkonnas ja kõik oma mured Tema peale heitma. See reis muutis mingil määral mu mõtlemist ja arusaama elust kui sellisest. Ma olen  Jumalale nii tänulik, et mul oli võimalik sellel reisil osaleda.“

Suur tänu kõigile, kes te toetasite seda misjonireisi rahaliselt ja palvetasite meie eest!
Palvesoovid: Palvetage lastekodulaste eest, et nad leiaksid elulootuse oma elus, et vangide ja vaeste eest, kes kuulsid Jumala Sõna misjonigrupi kaudu, et see seeme kannaks palju head vilja Jumalale.