Kuidas sul läheb?

Kes on inimene?

Paljud inimesed tänapäeva kiires, kohati depressiivses maailmas otsivad elule tähendust ja eesmärki. Me oleme pisut õppinud tundma Jumalat (vt Kuidas maailm tekkis?)

  • Kuid kes oleme meie, inimesed? 
  • Miks me oleme olemas?
  • Miks oleme siin?
  • Kas inimelul on mingit tähendust ja eesmärki?

Kohe alguses tuleb öelda, et inimene lihtsalt ei eksisteeri. Inimene on rohkem, kui ainult juhuslike aatomite kogum. Piibel ütleb, et meid loodi: „Ja Jumal lõi inimese oma näo järgi, Jumala näo järgi lõi ta tema…“ Inimene on rohkem kui loom või arenenud ahv. Ta on erinev kõigust kogu loodust nii nagu loomad taimedest. Kui mõelda mõõtudest, siis inimene on imepisike võrreldes päikesega, kuuga või tähtedega, kuid Jumal on andnud talle erilise koha universumis.

Seda võib näha Jumala korralduses inimesele: „…valitsege kalade üle meres, lindude üle taeva all, loomade üle ja kogu maa üle…“ Jumal pani inimese oma esindajaks maa peale, andes talle erilise väärikuse.

Olles loodud Jumala näo järele, ei tähenda, et meid oleks loodud samade mõõtudega nagu Jumal on (vt Kuidas maailm tekkis?) või, et meie oleksime Jumala vähendatud koopiad. See tähendab, et inimene loodi kui vaimulik, mõtlev, moraalne ja surematu olend, olemusega mis oli täiuslik.

Teiste sõnadega inimene oli  J u m a l a   iseloomu peegeldus.